Menu

Carlsberg Polska na 6. Targach CSR

Firma Carlsberg Polska po raz kolejny dołączyła do grona wystawców Targów CSR, organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Podczas tegorocznej 6. edycji, Carlsberg zaprezentuje działania z obszaru ekologii oraz odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu.

Targi CSR to największe w Polsce wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonemu rozwojowi. Tegoroczna, 6. edycja wydarzenia odbędzie się 17 listopada w Galerii stadionu PGE Narodowego w Warszawie. Tematem przewodnim będzie edukacyjna działalność biznesu. Carlsberg Polska na stoisku nr 12 zaprezentuje działania podejmowane w ramach strategii zrównoważonego rozwoju, skupiając się na dwóch obszarach: ekologii oraz odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu.

Butelka zwrotna a środowisko naturalne

Carlsberg Polska od trzech lat prowadzi ekologiczną kampanię edukacyjną dla konsumentów „Weź mnie w obroty” (www.wezmniewobroty.pl, www.facebook.com/kampaniawezmniewobroty). Celem działań jest zbudowanie wśród konsumentów nawyku zwracania butelek do sklepów i uświadomienie, że jest to element ekologicznego stylu życia. Rotacja butelek zwrotnych na linii browar – sklep – konsument jest ważna, ponieważ dzięki temu oszczędza się zasoby naturalne zużywane do produkcji szkła. W Polsce butelka rotuje jedynie 8-12 razy, a powinna co najmniej 20.


Na stoisku Carlsberg uczestnicy Targów CSR będą mogli zapoznać się z filmami o butelce zwrotnej oraz otrzymać materiały edukacyjne na ten temat. Atrakcją stoiska będzie konkurs dotyczący butelki zwrotnej.
Do wygrania, oprócz upominków firmowych, zaplanowano także nagrodę główną, nawiązującą do idei recyklingu: 2-miesięczny kurs renowacji i tapicerki prowadzony przez organizację Wióry Lecą, pozwalający nadać drugie życie meblom i innym przedmiotom.

Jasne Strony Piwa

Na Targach CSR Carlsberg będzie także zachęcać do odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Firma pokaże, w jaki sposób można dbać o kulturę konsumpcji piwa jako towarzysza spotkań w gronie przyjaciół i znajomych oraz trunku, który doskonale można łączyć z różnymi potrawami. Na odwiedzających stoisko czekać będzie m.in. niedostępna w sprzedaży książka: „Jasne Strony Piwa”. Znajduje się w niej wiele unikalnych informacji na temat piwa, jego gatunków, sposobów podania i kompozycji kulinarnych. Poza tym edukacja będzie prowadzona poprzez broszury i upominki nawiązujące do idei odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu.

Zrównoważony rozwój częścią strategii Carlsberg

W firmie obowiązuje Kodeks Etyki, w tym roku podpisana została także Karta Różnorodności. Carlsberg jest laureatem Białego Listka CSR Polityki, zajmuje 5. miejsce w swojej kategorii w Rankingu Odpowiedzialnych Firm Dziennika Gazety Prawnej. Carlsberg jest również aktywnym członkiem Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie. Firma przykłada dużą wagę do tego, aby wszystko, co robi i komunikuje promowało odpowiedzialną konsumpcję alkoholu.

- Cieszymy się, że możemy po raz kolejny wziąć udział w Targach CSR, które są świetną okazją do podzielenia się naszym doświadczeniem i poznania dobrych praktyk wdrażanych przez inne firmy. Udział w Targach CSR jest kontynuacją dialogu z interesariuszami, naszymi konsumentami oraz przedstawicielami polskiej branży CSR. Mocno wierzymy, że biznes powinien pełnić ważną rolę w procesie edukacji społeczeństwa i upowszechnianiu idei zrównoważonego rozwoju w różnych aspektach życia. – powiedziała Izabela Wejcht, CSR & PR Manager Carlsberg Polska.

 

 

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]