Menu

Brązowy medal European Beer Star 2018 dla Okocim Mistrzowski Porter

Jury jednego z największych i najważniejszych konkursów piwowarskich na świecie, European Beer Star, po raz kolejny wyróżniło piwo marki Okocim. Brązowy medal w kategorii „Baltic-Style Porter” otrzymał Okocim Mistrzowski Porter.

Międzynarodowe jury ekspertów potwierdziło brązowym medalem European Beer Star 2018, iż Okocim Mistrzowski Porter to jedno z najlepszych piw na świecie. Wyróżnienia przyznawane przez organizatora konkursu, stowarzyszenie Private Brauereien, należą do najbardziej pożądanych trofeów w międzynarodowej branży piwowarskiej. Okocim Mistrzowski Porter był już kilkukrotnie doceniany przez ekspertów European Beer Star – w 2015 roku otrzymał złoty, a 2017 roku brązowy medal.

W tym roku do konkursu zgłoszono 2 344 piwa z 51 krajów, o 9 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Jury oceniało piwa w 65 kategoriach, biorąc pod uwagę ich kolor, smak, aromat oraz pianę.

- Medal European Beer Star traktujemy jako wyraz ogromnego uznania dla naszego zaangażowania w warzenie piwa, ale też po prostu jako nagrodę dla nas, piwowarów – mówi Kazimierz Janik , piwowar z Browaru Okocim. – To też dowód dla tych, którzy cenią nasz porter bałtycki, że ich wybór to strzał w dziesiątkę. Mam nadzieję, że dzięki nagrodzie po nasz porter sięgną też inni miłośnicy piwa – dodaje Kazimierz Janik.

Nagrodzony brązowym medalem w kategorii „Baltic-Style Porter” Okocim Mistrzowski Porter to piwo dolnej fermentacji. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza kompozycji kilku rodzajów słodu, m.in. monachijskiego, karmelowego i palonego, oraz dłuższemu niż w przypadku jasnych piw, leżakowaniu. Mistrzowski Porter zachwyca różnorodnością aromatów: wędzonej śliwki, kawy, czekolady, czy dębowej beczki. Ma aksamitny, szlachetny smak, głęboką barwę i kremową pianę. Idealnie smakuje podawany w temperaturze 12 stopni Celsjusza, serwowany w pokalu. Porter bałtycki doskonale komponuje się z wędzoną szynką, dojrzewającymi serami, gruszką, gorzką czekoladą i ciemnymi winogronami.

Konkurs European Beer Stars odbył się w tym roku po raz 15. Organizowany jest przez Verband Private Brauereien Deutschland (Związek Prywatnych Browarów w Niemczech), Verband Private Brauereien Bayern (Związek Prywatnych Browarów w Bawarii) oraz Association of Small and Independent Breweries in Europe (S.I.B.). Mogą w nim uczestniczyć browary z całego świata, które kultywują europejską tradycję warzenia piwa, tym samym zgłaszane piwa oceniane są tylko w kategoriach piw oryginalnie pochodzących z Europy. Nagrody przyznawane są za autentyczne, wyróżniające się piwa o imponującym smaku i jakości, które jak najlepiej spełniają kryteria danej kategorii. Członkowie jury oceniają piwa na podstawie sensorycznych kryteriów.

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]