Menu

"Tu się warzy z zasadami" - nowa kampania marki Okocim  

4 listopada to dzień premiery nowej kampanii marki Okocim. Idea kreatywna „Tu się warzy z zasadami” odnosi się do 170-letniej tradycji piwowarskiej browaru Okocim. Podkreśla także rolę okocimskich piwowarów i ich osobiste zaangażowanie w warzenie piwa.

Jan Goetz i okocimscy piwowarzy

„Tu się warzy z zasadami” to tytuł nowej kampanii marki Okocim. Nawiązuje ona do zasad, postaw i wartości, którymi kierował się w swoim życiu i pracy Jan Goetz, założyciel Browaru Okocim, i które inspirują kolejne pokolenia okocimskich piwowarów. Brzescy piwowarzy to główni bohaterowie nowej kampanii marki Okocim, która oparta jest o ich autentyczne wypowiedzi oraz postaci (w kampanii nie występują aktorzy). Na potrzeby kampanii przygotowano kilka spotów telewizyjnych, które będą sukcesywnie emitowane, odkrywając przed konsumentami zasady przyświecające pracy piwowarów z browaru Okocim. Najwyższą jakość warzonych piw potwierdzają również podpisy tych piwowarów widniejące na etykietach poszczególnych wariantów. Jedynie na etykiecie piwa Jasne Okocimskie znajduje się nazwisko Jana Goetza, na cześć założyciela browaru, którego postać zainspirowała powstanie receptury tego wariantu.

- Nowa kampania to przełom w komunikacji marki Okocim. Po raz pierwszy tak silnie odnosimy się do jej korzeni, postaci założyciela browaru oraz piwowarów. Chcemy podkreślić, że piwo Okocim od początku swego istnienia jest warzone w myśl zasad, które wywodzą się od Jana Goetza i towarzyszą pracy jego następców także dzisiaj. Historia i dziedzictwo marki są obecne w każdym elemencie komunikacji, począwszy od etykiet i skończywszy na spotach, które powstały we wnętrzach browaru Okocim w Brzesku – podkreślił Maciej Banaszkiewicz, Brand Manager marki Okocim.

Kompleksowa komunikacja

Kampania jest związana z rebrandingiem marki, odświeżeniem szaty graficznej oraz portfolio produktowego, w skład którego wchodzą obecnie cztery warianty piw: Jasne Okocimskie, Klasyczna Pszenica, Mistrzowski Porter i Mocne Dubeltowe.

Nowa kampania marki Okocim zakłada wielokanałowe dotarcie do konsumentów poprzez telewizję (kanały telewizji ogólnopolskie i tematycznej – TVP, Polsat, TVN, TVN7, Puls, Puls2), digital (Interia, Wirtualna Polska, Onet, Gazeta.pl, TVN, Ipla, VOD), social media (FB, Instagram, Youtube, blogosfera) oraz prasę. Wsparcie dla marki będzie miało miejsce także w sklepach.

Kreację przygotowała agencja Upside. Za działania w kanałach digital odpowiada Upside i Grupa AdNext. Zakup mediów leży po stronie PHD Media Direction.

Nowe piwa Okocim są dostępne w rekomendowanej cenie detalicznej:
Jasne Okocimskie - 2,69 zł butelka, Okocim Mocne Dubeltowe - 2,99 zł butelka, Okocim Mistrzowski Porter - 4,99 zł butelka, Okocim Klasyczna Pszenica - 4,59 zł butelka. Więcej informacji o wszystkich wariantach piw Okocim można znaleźć na nowej stronie: www.zasadypiwnychekspertow.pl

Spot kampanii „Tu się warzy z zasadami” jest dostępny pod linkiem.

 

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]