Menu

Orzeźwiający grejpfrut i aromatyczne pomelo. Penelope Cruz wybiera nowy smak Karmi 

W tym sezonie letnim Carlsberg Polska wzbogaca ofertę bezalkoholowego piwa Karmi o nowy, unikalny na polskim rynku smak – Grejpfrut-Pomelo. To nietuzinkowe połączenie smaków jest idealną propozycją na nadchodzące, letnie dni.

Nowy wariant bezalkoholowego piwa dołączy do klasycznego KarmiClassic, oryginalnego Karmi o smaku żurawiny oraz wyrazistego Karmi o smaku granatU z pomarańczą. Nowość jest odpowiedzią na rosnące znaczenie rynku zarówno piw bezalkoholowych jak i zainteresowanie piwami smakowymi. Segment bezalkoholowych i niskoalkoholowych piw smakowych (beer mix-y, radlery, etc.), które w sezonie stanowią wartościowo do 9,6% rynku piwa, zanotowały dużą dynamikę wzrostu o 17% w ujęciu wartościowym i wolumenowym w 2015 rokU w porównaniu do 2014. Z kolei skuteczna strategia marketingowa dla marki Karmi zaowocowała wzrostem marki ilościowo o 11% w 2015 vs 2014 rok.

- Karmi o smaku Grejpfrut-Pomelo to doskonały wybór dla konsumentów preferujących niezbyt słodkie, orzeźwiające owocowe akcenty. Karmi jest marką lubianą i często wybieraną. Ma jedyny w swoim rodzaju smak, będący synonimem lekko piwnej przyjemności i jest świetną propozycją nie tylko na letnie spotkania w gronie znajomych – mówi Aleksandra Niemczyk, Brand Manager marki Karmi.

Twarzą bezalkoholowego piwa Karmi od maja 2015 roku jest Penelope Cruz - jedna z największych gwiazd współczesnego kina i laureatka Oscara. W Polsce filmy z jej udziałem niezmiennie cieszą się niezwykłą popularnością. Pewność siebie, subtelność i niezależność Penelope Cruz doskonale pasuje do wizerunku marki Karmi.

Nowy smak Karmi będzie dostępnY w wybranych sklepach sieci polskich, lokalnych i międzynarodowych już w czerwcu, w rekomendowanej cenie 349 zł za butelkę i 13,96 za 4-pak butelki. Wprowadzenie nowego smaku Karmi będzie wsparte materiałami POS, planowana jest także kampania telewizyjna z udziałem Penelope Cruz.

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]