Menu

Wytrawny smak i bąbelki - tego lata tylko od Somersby

W marcu marka Somersby wprowadziła na rynek nowy wariant smakowy – Somersby Apple Secco Taste. To napój piwny o smaku wytrwanych jabłek pełen delikatnie musujących, niemal szampańskich, bąbelków.

Somersby, marka znana z wyznaczania rynkowych trendów, tym razem stawia na zdecydowanie mniej słodki smak, z wyraźną owocową nutą. Musujący napój o delikatnie wytrwanym smaku jabłek doskonale wpisuje się w małe codzienne przyjemności w gronie przyjaciół. Pasuje również na spotkania np. przy grillu, gdy ktoś woli delikatne słodko - wytrawny smak zamiast nieco słodszych piw smakowych lub piwnej goryczki

- Somersby Apple Secco Taste to oryginalny, „elegancki” smak  odpowiadający na potrzeby konsumentów – mówi Joanna Dmochowska, Senior Brand Manager odpowiadająca za marki międzynarodowe premium. Ponieważ trendy rynkowe wyraźnie wskazują na to, że piwa smakowe nie są zarezerwowane wyłącznie dla pań i coraz częściej sięgają po nie panowie, nasz nowy produkt został skomponowany tak, by zadowolić podniebienia zarówno kobiet jak i mężczyzn.

 

Nowy smak Somersby ma także dostosowane opakowanie. Etykieta  w kolorze eleganckiej ciemnej, butelkowej zieleni ze złotymi elementami  przypomina nieco kolory butelki szampana i zachęca do spróbowania konsumentów i konsumentki. Nowy wariant dołącza do popularnych Somersby Apple i Somersby Blackberry.

Wprowadzeniu produktu na rynek będzie towarzyszyć kampania  telewizyjna, która ruszy w połowie kwietnia oraz działania w digitalu, w tym w mediach społecznościowych koordynowane przez agencję Red8Digital. Za zakup mediów  odpowiada dom mediowy PHD Media Direction, zaś agencja Streetcom za współpracę z ambasadorami marki (początek działań               w kwietniu).

Somersby Apple Secco Taste ma 4,5 proc. alkoholu, dostępne jest w butelce 0,4l i w puszcze o pojemności 0,5l w rekomendowanych cenach detalicznych 4,49 zł. za butelkę i  4,49 zł. za puszkę

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]