Menu

Carlsberg Polska ogłosił zwycięzców 8. edycji Programu Grantowego InicJaTyWy

W okolicy Browarów Carlsberg Polska, powstaną nowe projekty z zakresu eko-energii, rewitalizacji zielenii, zdrowia, integracji i działań na rzecz poprawy świadomości ekologicznej – to efekt zakończonej właśnie 8. edycji Programu Grantowego InicJaTyWy. Głosowanie internautów wyłoniło 10 zwycięskich projektów, a ich autorzy – lokalne organizacje i instytucje z Brzeska, Sierpca i okolic – sumarycznie otrzymają 100 tys. złotych na realizację swoich pomysłów.

W 8. edycji Programu Grantowego InicJaTyWy z powiatu brzeskiego i sierpeckiego do drugiego etapu, czyli głosowania internautów zakwalifikowały się aż 24 inicjatywy. Internauci oddali ponad 10 tys. głosów na stronie www.inicjatywy.com.pl.

Tegoroczne projekty zgłoszone do naszego programu były bardzo urozmaicone, dotyczyły różnych obszarów życia – ochrony zdrowia, integracji mieszkańców i działań proekologicznych. Widać, że nie tylko globalnie ale i w mniejszych społecznościach natura oraz ochrona środowiska są ważnymi tematami. Pokazało to również głosowanie internautów - najwięcej głosów otrzymały projekty związane z zielenią miejską, zieloną energią, czy proekologiczną edukacją mieszkańców – mówi Beata Ptaszyńska-Jedynak, dyrektor ds. komunikacji w Carlsberg Polska – Cieszy nas to, że dzięki programowi, zaangażowaniu organizacji, instytucji i samych mieszkańców możemy wspierać te wyjątkowe projekty.

Zwycięzcami zostało 10 organizacji, które otrzymają granty po 10 tys. zł każdy: 4 granty z kategorii „projekty na rzecz społeczności lokalnych” i 6 grantów „na rzecz poprawy świadomości ekologicznej”.

Projekty, które wygrały w 8. edycji Programu Grantowego InicJaTyWy:

Zwycięzcy w kategorii „działania na rzecz społeczności lokalnych”:

  1. Słońce nas zasila i motywuje do działania, OSP Łoniowa. 
  2. Rewitalizacja zieleni miejskiej na Brzeskim Rynku, etap końcowy, Miejski Ośrodek Kultury.
  3. ”AED ratuje życie” – Stowarzyszenie Gramy Razem. 
  4. „Osiedlowa Strefa Relaksu” – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji 

Zwycięzcy w kategorii „na rzecz poprawy świadomości ekologicznej”:

  1. Czysto, aż się świeci! - Bucze segreguje śmieci, OSP Bucze.
  2. Jak być bardziej EKO - Kuchnia "Zero Waste”, Koło Gospodyń Wiejskich "Szpilki" w Buczu.
  3. EkoSiatkarze sprzątają świat, INSTYTUT ROZWOJU REGIONALNEGO – STOWARZYSZENIE.
  4. „Czyste środowisko to dobre samopoczucie, zdrowie i piękno przyrody - DBAJ O NIE!”, czyli cykl internetowych audycji dotyczących wpływu opakowań na środowisko – Centrum Kultury i Sztuki im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierpcu. 
  5. „Sprzątamy Sierpienicę - jej piękną okolicę” – Stowarzyszenie Dla Przyszłości Sierpca i Powiatu Sierpeckiego. 
  6. „Altana ekologiczno-informacyjna Kasztelan” – Koło PZW Nr 120 Miejskie "Kasztelan".

O programie

Program grantowy InicJaTyWy powstał w 2014 r. Celem Programu InicJaTyWy jest poprawa życia lokalnych społeczności w sąsiedztwie Browarów Carlsberg Polska. Partnerem tegorocznej edycji jest firma INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A, a także Urząd Miasta Brzesko. W 8. edycji „InicJaTyw” Carlsberg Polska przeznaczyła sumarycznie 100 tys. zł. na 10 grantów, o które mogły się ubiegać organizacje i instytucje z Powiatu Brzeskiego i Sierpeckiego. W czasie ośmiu edycji zrealizowano aż 69 projektów, na łączną kwotę 600 tys. złotych.

Szczegóły nt. Programu znajdują się na www.inicjatywy.com.pl

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]