Menu

Grupa Carlsberg udziela wsparcia i pomocy Ukrainie oraz wstrzymuje inwestycje i eksport do Rosji

Jesteśmy głęboko poruszeni straszliwymi wydarzeniami rozgrywającymi się na Ukrainie. Wpływają one na miliony istnień ludzkich i stanowczo potępiamy akty przemocy oraz agresji, których jesteśmy świadkami.

Naszym priorytetem pozostaje 1300 pracowników w Ukrainie. Podjęliśmy szereg działań aby zapewnić im bezpieczeństwo oraz wspierać pozostałych obywateli Ukrainy. Ponadto Carlsberg Group, Carlsberg Foundation i Tuborg Foundation przekażą 75 mln DKK (10 mln EUR) na pomoc humanitarną na Ukrainie. Czytaj więcej.

W związku z naszą działalnością w Rosji, Grupa Carlsberg postanowiła natychmiast wstrzymać nowe inwestycje w Rosji, a także eksport z innych spółek Grupy Carlsberg do browarów Baltika w Rosji. Będziemy przestrzegać wszystkich obowiązujących sankcji oraz oceniać sytuację w odniesieniu do naszej działalności w Rosji.

Podejmujemy te działania, mając na względzie naszych pracowników. Grupa Carlsberg zatrudnia ponad 40 000 osób na całym świecie i jest zaangażowana we wspieranie oraz pomoc wszystkim naszym pracownikom, zwłaszcza w tak trudnych momentach.

Cees ‘t Hart

Prezes Zarządu Grupy Carlsberg

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]