Menu

Grupa Carlsberg, Fundacja Carlsberg i Fundacja Tuborg przekazują łącznie 75 mln DKK (ok. 10 mln Euro) na pomoc humanitarną w Ukrainie

Fundacja Carlsberg i Fundacja Tuborg przekażą razem 50 mln DKK (6,7 mln EURO), a Grupa Carlsberg 25 mln DKK (3,4 mln EURO).

Kwota 75 mln DKK zostanie przekazana m.in. za pośrednictwem duńskich oddziałów międzynarodowych organizacji pomocowych, aby wesprzeć prowadzone na szeroką skalę działania humanitarne. Środki te zostaną wykorzystane na ogólną pomoc humanitarną oraz na współpracę z lokalnymi organizacjami, aby pomóc potrzebującym Ukrainkom i Ukraińcom.

Poprzez tę darowiznę nasza Carlsbergowa rodzina chce aktywnie włączyć się w działania humanitarne, które są organizowane teraz i będą prowadzone w nadchodzących miesiącach.

Grupa Carlsberg już zorganizowała kilka natychmiastowych akcji mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszym pracownikom w Ukrainie oraz wsparcie tamtejszych lokalnych społeczności.

Nasi pracownicy zaoferowali również swoje zaangażowanie w pomoc humanitarną w Ukrainie. W związku z tym nawiązaliśmy współpracę z Czerwonym Krzyżem, aby tą drogą zbierać fundusze wśród pracowników, a Grupa Carlsberg podwoi zebraną kwotę.

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]