Menu

Žatecký Světlý Ležák 0,0% – nowe wyborne piwo bez procentów

Marka Žatecky wprowadziła na rynek aromatyczną nowość - Žatecký Světlý Ležák 0,0%. Jest to idealna propozycja dla tych, którzy poszukują bezalkoholowego orzeźwienia w czeskim stylu.

Nowy Žatecký charakteryzuje się szlachetnym piwnym smakiem i przyjemnym goryczkowym aromatem. Walory te uzyskuje dzięki unikatowemu chmielowi żateckiemu, z udziałem którego warzone jest to piwo. 

Żatecki chmiel, znany także jako chmiel Saaz, uprawiany jest od ponad 650 lat jedynie w rejonie miasta Žatec na powierzchni zaledwie 40 km2. Nadaje on piwu łagodnie goryczkowy smak i dobrze zbalansowany, korzenno-ziołowy aromat. Ten wybitnie aromatyczny chmiel, uznawany jest przez piwnych specjalistów za jeden
z najlepszych na świecie. Dzięki uniwersalnej charakterystyce smakowej, pretenduje do statusu klasycznego chmielu wykorzystywanego do warzenia piw pilzneńskich.

Žatecký Světlý Ležák 0,0% trafił właśnie do sklepów. Znalezienie go na półkach ułatwi konsumentom opakowanie nawiązujące do wariantu alkoholowego Žatecký Světlý Ležák. Jednak w miejsce koloru zielonego użyto ciemnoniebieskiego, który jest kodem kolorystycznym piw bezalkoholowych.

Aby wydobyć pełnię aromatu piwa należy je podawać prosto z lodówki, czyli w temperaturze 4 – 8 stopni Celsjusza, nalewając do kufla lub szklanki piwnej. Podobnie jak wariant alkoholowy również wersja 0,0% doskonale pasuje do steków, dziczyzny, gęsiny, tatara, warzyw i sałat, a także do dań z grilla, łagodnie ugasi również smak pikantnych potraw.

Žatecký Světlý Ležák 0,0% dostępny jest w butelkach zwrotnych o pojemności 0,5l. w rekomendowanej cenie 2,99 zł oraz puszkach w rekomendowanej cenie 3,09 zł. Wejście nowego wariantu na rynek wspierają materiały POS w sklepach oraz działania w digitalu.

 

O pochodzeniu żateckiego chmielu:

Najstarsze źródło dotyczące tego chmielu pochodzi z pierwszej połowy XI wieku.
Już w roku 1101 żatecki chmiel był sprzedawany na rynku w Hamburgu. W 1261 roku w Žatecu powstało towarzystwo piwowarów, które warzyło piwo cenione
za swoje „niezwykłe cnoty, esencję i moc”. Zaś w XVIII wieku w Žatecu działało już 30 słodowni i 4 browary.

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]