Menu

Srebrny Listek CSR Polityki i dwa wyróżnienia za dobre praktyki dla Carlsberg Polska

W 11. edycji rankingu liderów zrównoważonego rozwoju i ESG, Carlsberg Polska po raz kolejny otrzymał Srebrny Listek CSR POLITYKI. Docenione zostały także dwie praktyki firmy – jedna w zakresie redukcji śladu węglowego w łańcuchu wartości, a druga za wsparcie dla Ukrainy.

W tym roku organizatorzy rankingu - tygodnik POLITYKA, firma doradcza Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu – postawili na dwa kluczowe obszary: potrzebę transformacji klimatycznej w firmach ze względu na postępujące zmiany klimatu oraz na działania wspierające Ukrainę, z uwagi na toczącą się wojnę za naszą wschodnią granicą. Dobre praktyki firm z tych właśnie obszarów były szczególnie doceniane.

Carlsberg Polska otrzymał dwa wyróżnienia. Pierwsze za praktykę związaną z realizacją Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) – doceniono wyniki Carlsberg Polska w zakresie redukcji śladu węglowego w łańcuchu wartości. Według raportu ESG Carlsberg Polska za rok 2021 emisja CO2 została utrzymana na tym samym poziomie co w roku 2020 - 2,65 kg CO2/hl gotowego piwa. A dzięki poprawie efektywności zwrotu opakowań udało się zaoszczędzić 400 ton emisji CO2.

Drugie wyróżnienie doceniło kompleksową pomoc dla pracowników Carlsberg Ukraina i ich rodzin. Od początku wojny pracownicy Carlsberg Polska nieśli wsparcie, zapewniając mieszkania, transport z granicy, doradztwo, organizując transporty potrzebnych rzeczy do browaru Grupy w Ukrainie i załatwiając wiele innych spraw dla swoich kolegów i koleżanek z Ukrainy oraz ich rodzin, którzy zdecydowali się opuścić swój kraj. Z kolei browar Grupy Carlsberg we Lwowie służył jako schronienie i miejsce pobytu dla pracowników i ich rodzin z innych dwóch browarów firmy w Ukrainie (Kijowa i Zaporoża), dostarczał wodę dla okolicznych mieszkańców i zboże na mąkę. Generator wykorzystywany w browarze został przekazany do specjalistycznego szpitala dziecięcego.

Natomiast Srebrny Listek CSR POLITYKI został przyznany Carlsberg Polska po raz czwarty z rzędu. Do rankingu napłynęło 126 zgłoszeń, z czego Srebrny Listek trafił do 27 firm.  Organizatorzy przyznali Srebrne Listki tym przedsiębiorstwom, które w swojej codziennej działalności deklarują uwzględnianie większości kluczowych rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz wdrażają najwyższej jakości rozwiązania i ujawniają informacje związane ze swoją działalnością.

- Ogromnie cieszymy się, że obok Srebrnego Listka za całokształt działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i ESG, doceniono również dwie nasze praktyki. W ramach strategii Together Towards ZERO jednym z priorytetów jest ZERO śladu węglowego. Bierzemy odpowiedzialność za środowisko wdrażając rozwiązania, które zmniejszają ślad węglowy naszej działalności. Nagroda za drugą praktykę - pomoc Carlsberg Ukraina - należy się całemu naszemu zespołowi: pracownikom biur i browarów Carlsberg Polska. Było dla nas oczywiste, że musimy zaangażować się natychmiast, by nieść potrzebną pomoc, materialną i w każdej innej formie, która była potrzebna naszym ukraińskim koleżankom i kolegom oraz ich rodzinom – mówi Beata Ptaszyńska-Jedynak, dyrektor ds. komunikacji w Carlsberg Polska.

Wyniki zestawienia opublikowano na stronie internetowej tygodnika „Polityka” 31 maja 2022 r.

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]