Menu

Somersby Wild Berries, czyli 0,0% alkoholu i 100% orzeźwienia

Na sezon letni 2020 roku do portfolio marki Somersby dołączył drugi wariant bezalkoholowy – Somersby Wild Berries. Owoce leśne są uważane za jeden z najbardziej pożądanych smaków na lato orzeźwiający, kwaskowaty, z nutą słodyczy*.

Somersby Wild Berries 0,0% ma intensywny kolor i smak. To idealne połączenie bezalkoholowego piwa i smaku leśnych owoców, daje  orzeźwienie z nutą delikatnej słodyczy. Najlepiej smakuje schłodzony, podany z kostkami lodu. Na rynku jest dostępny od marca br. Somersby Wild Berries 0,0% to drugi po Somersby Pear 0,0% wariant bezalkoholowy w portfolio marki. 

Nowy wariant Somersby Wild Berries 0,0% wpisuje się w silny trend konsumencki aktywnego trybu życia. Szczególnie pełnoletni młodzi ludzie szukając przyjemności i orzeźwienia chętnie wybierają piwa nisko- i bezalkoholowe. Segment piw bezalkoholowych rozwija się nadal bardzo dynamicznie. W 2019 roku wartość rynku bezalkoholowego piwa w Polsce wzrosła o ponad 58 proc**., wolumenowo o 56 proc.***, zaś udział piw bezalkoholowych w rynku piwa wartościowo to już 4,7 proc.****

Szata graficzna opakowania nawiązuje do intensywności kolorów  owoców leśnych i wykorzystuje kolorystykę kodu piw bezalkoholowych, czyli kolor niebieski z wyraźną informacją 0,0% alkoholu. Produkt jest dostępny w bezzwrotnych butelkach o poj. 0,4l oraz w puszkach 0,5l. Znaleźć go będzie można w standardowych lodówkach z piwem oraz lodówkach Strefy Orzeźwienia obok innych wariantów piw bezalkoholowych i smakowych z oferty Carlsberg Polska. Wprowadzeniu nowości na rynek towarzyszą działania w mediach społecznościowych oraz materiały POS w punktach sprzedaży.  

 

* Zymetria, test smaku, 2019
** Obliczenia własne Carlsberg Polska 2019 vs 2018, segment piw bezalkoholowych
*** Obliczenia własne Carlsberg Polska 2019 vs 2018, segment  piw bezalkoholowych
**** Dane Nielsen, piwo, % udziały w wartości sprzedaży segmentu piw bezalakoholowych w kategorii piwa, cała Polska, 2019 vs 2018

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]