Menu

Pracownicy Browaru Okocim wspierają mieszkańców Brzeska i okolic

Wolontariusze Browaru Okocim po raz kolejny wzięli udział w programie grantowym pn. InicJaTyWy organizowanym przez Carlsberg Polska. Dzięki ich pracy, otoczenie siedziby Stowarzyszenia Miłośników Browaru Okocim, a także remizy OSP w Łoniowej zyskały nowy charakter. Z kolei mieszkańcy Poręby Spytkowskiej mogą cieszyć się odnowioną salą teatralną.

InicJaTyWy to program, którego celem jest poprawa życia lokalnych społeczności poprzez m.in. rewitalizację terenów zielonych, stwarzanie warunków zachęcających do aktywnego wypoczynku oraz działania kulturalne i edukacyjne. Każdy pracownik Carlsberg Polska może przedstawić swój pomysł na działania  obliczone na długotrwały efekt i zawnioskować o grant w wysokości 7 000 zł.

Pracownicy Browaru Okocim co roku aktywnie włączają się w program i prowadzą swoje autorskie projekty. W tym roku w realizację 4 projektów zaangażowało się 38 wolontariuszy, którzy wspólnie przepracowali 847 godzin. Skupili się oni m.in. na zagospodarowaniu otoczenia zabytkowej siedziby Stowarzyszenia Miłośników Browaru Okocim.

Program grantowy InicJaTyWy powstał w 2014 r. Przez ten czas Carlsberg Polska przeznaczył na projekty swoich pracowników 380 tys. złotych. W ciągu pięciu edycji programu zrealizowanych zostało w sumie 47 projektów w Brzesku, Sierpcu, Szczecinie i Warszawie. W działania zaangażowało się 324 pracowników, którzy przepracowali społecznie 3 743 godziny.

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]