Menu

Pracownicy Browaru Kasztelan wspierają mieszkańców Sierpca i okolic

W minionym roku w Sierpcu i okolicach powstało 7 odnowionych i nowych miejsc, w których można uprawiać sport i wypoczywać. To efekt pracy wolontariuszy Browaru Kasztelan, którzy po raz piąty wzięli udział w programie grantowym pn. InicJaTyWy, organizowanym przez Carlsberg Polska.

InicJaTyWy to program, którego celem jest poprawa życia lokalnych społeczności poprzez m.in. rewitalizację terenów zielonych, stwarzanie warunków zachęcających do aktywnego wypoczynku oraz działania kulturalne i edukacyjne. Każdy pracownik Carlsberg Polska może przedstawić swój pomysł na działania obliczone na długotrwały efekt i zawnioskować o grant w wysokości 7 000 zł.

Pracownicy Kasztelana co roku aktywnie włączają się w program i realizują swoje autorskie projekty. W tym roku zaangażowało się 41 wolontariuszy, którzy przeprowadzili 7 projektów i przepracowali przy nich łącznie 441 godzin. W Sierpcu pracownicy Kasztelana zagospodarowali skwer przy stacji PKP, wyposażając go m.in. w stół do szachów i nasadzając zieleń, zorganizowali również miejsce rekreacyjne oraz oczyścili staw i stworzyli przy nim miejsce wypoczynkowe. Pozostałe projekty skoncentrowane były na zorganizowaniu przestrzeni do uprawiania sportu. Wolontariusze zbudowali, wyposażyli i otoczyli zielenią boisko do piłki siatkowej plażowej w Rydzewie. Stworzyli miejsce do aktywnego wypoczynku w Mochowej, gdzie można teraz zagrać w tenisa stołowego w plenerze. Utworzyli boisko do gry w piłkę nożną i siatkową w Sudragach. Przeprowadzili modernizację boiska piłkarskiego i uporządkowali teren wokół niego w miejscowości Łąkie. Wszystkie projekty realizowane były we współpracy z lokalnymi urzędami oraz organizacjami. W niektórych brali także udział mieszkańcy.

Jesteśmy nie tylko pracownikami Browaru Kasztelan, ale także mieszkańcami Sierpca i okolic. Dlatego widzimy, jakie obszary i miejsca wymagają wsparcia. – mówi Artur Zduńczyk, Lider pakowania w Browarze Kasztelan i koordynator projektu oczyszczania stawu. – Program InicJaTyWy pomaga nam aktywnie działać. Nasze projekty to realna korzyść dla  lokalnych  społeczności, ale też ogromna satysfakcja dla nas jako ich autorów i wykonawców.

Program grantowy InicJaTyWy powstał w 2014 r. Przez ten czas Carlsberg Polska przeznaczył na projekty swoich pracowników 380 tys. złotych. W ciągu pięciu edycji programu zrealizowanych zostało w sumie 47 projektów w Brzesku, Sierpcu, Szczecinie i Warszawie. W działania zaangażowało się 324 pracowników, którzy przepracowali społecznie 3 743 godziny.

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]