Menu

Piwa Karmi, Okocim i Žatecký nagrodzone na Chmielakach

W Konsumenckim Konkursie Piw „Chmielaki Krasnostawskie 2022” medale otrzymały piwa aż trzech marek Carlsberg Polska – Karmi, Okocim i Žatecký. Marki firmy Carlsberg zdominowały m.in. całą kategorię „aromatyzowanych piw bezalkoholowych” zajmując 3 pierwsze miejsca: Karmi Mrożona Kawa 0,0%, Okocim Limonka i Mięta 0,0%, a także Mango Marakuja 0,0%. Žatecký wygrał w kategorii „piw jasnych o ekstrakcie do 11 Blg”, a kategorię „jasnych piw bezalkoholowych” podzieliły między siebie marki Okocim (złoty

Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” odbyło się w tym roku już 51 raz. Mimo, że okrągłe obchody miały miejsce rok temu, w 2022 roku konkurs wywołał wielkie zainteresowanie – zgłoszono aż 451 piw z 48 browarów. Mimo silnej konkurencji, aż trzy marki Carlsberg Polska: Žatecký, Karmi i Okocim, kolejny rok z rzędu zwyciężyły zajmując kluczowe miejsca w swoich kategoriach i zdobywając 5 medali.

W kategorii „Piwa jasne w stylu Mild Lager o ekstrakcie do 11 Blg” pierwsze miejsce zajął Žatecký Letký, czyli lekki pils 3,8% o niższej zawartości alkoholu, zbalansowanym słodowo-chmielowym smaku i przyjemnej goryczce.

Z kolei w kategorii „Piwa jasne bezalkoholowe w stylu Pils/Lager o zawartości alkoholu do 0,5 proc. obj.” pierwsze miejsce zajął Okocim 0,0%, a na trzecim miejscu brązowym medalem nagrodzony został Žatecký 0,0%.

Marki Carlsberg Polska, podobnie jak rok temu, zdominowały również kategorię „Piwa bezalkoholowe aromatyzowane lub z dodatkami o zawartości alkoholu 0,5 proc. obj.” Trzy pierwsze miejsca przypadły: Karmi Mrożona Kawa 0,0% (złoty medal) oraz dwóm smakom marki Okocim: Limonka i Mięta 0,0% (srebrny medal) i Mango Marakuja 0,0% (brązowy medal).

Pierwsza edycja Konsumenckiego Konkursu Piw, organizowana w ramach Chmielaków Krasnostawskich, odbyła się w 1983 r. Jest to największy krajowy konkurs, uwzględniający w swych kategoriach najnowsze światowe trendy piwne i rodzime realia rynkowe. W tym roku nagrody przyznano w 19 kategoriach. Jurorzy dokonywali oceny sensorycznej trunków na podstawie specjalnie opracowanego arkusza, obejmującego m.in. ocenę smaku i aromatu, barwy, goryczki, nasycenia oraz pienistości piwa.

Konsumencki Konkurs Piw rozstrzygnięto podczas Chmielaków Krasnostawskich. Jest on o tyle ważny dla browarów i piwowarów, iż piwa oceniają konsumenci, którzy stanowią większość składu jury.

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]