Menu

Pierwszy taki Ekopiknik w Brzesku

W kwietniowy Dzień Ziemi odbył się Ekopiknik, na którym spotkali się pracownicy Browaru Okocim wraz z rodzinami i mieszkańcami osiedla „Okocimskie”. W sumie aż 140 osób wzięło udział w porządkowaniu terenów zielonych, sadzeniu roślin oraz sianiu łąki kwietnej o powierzchni ponad 1200 m2! Po raz pierwszy na rzecz środowiska pracowała cała lokalna społeczność z ulicy Browarnej, a zaangażowanie uczestników świadczy o tym, że ekologia jest im szczególnie bliska.

Po krótkim powitaniu uczestników wszyscy podzielili się na grupy i przystąpili do wyznaczonych prac. W zespole z najmłodszymi, który zbudował domek - schronienie dla owadów zapylających, pracował m.in. Mieszko Musiał, prezes zarządu Carlsberg Polska. Pozostali uczestnicy grabili i porządkowali tereny zielone na terenie osiedla i Stacji Uzdatniania Wody przy Browarze Okocim oraz zbierali śmiecie wzdłuż Uszwicy. Przez kilka godzin zebrano kilkanaście worków śmieci, przygotowano teren i zasiano łąkę kwietną przyjazną zapylaczom, i nasadzono kilkadziesiąt drzew oraz krzewów. W prace zaangażowali się także m.in. Marek Serwin – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Goetza Okocimskiego w Okocimiu i jednocześnie mieszkaniec osiedla przy Browarze oraz Michał Napieracz – dyrektor Browaru Okocim, którzy razem z pozostałymi uczestnikami chwycili za grabie i łopaty! 

Coraz większą uwagę poświęca się ochronie środowiska, zarówno w życiu codziennym, w edukacji, jak i w biznesie. Ekologiczny piknik to świetna inicjatywa, doskonała okazja do wspólnej pracy na rzecz najbliższego otoczenia, w którym codziennie przebywamy. To także pretekst do edukacji najmłodszych i wzmacnianie społecznej odpowiedzialności oraz integracja mieszkańców z pracownikami browaru. Udowodniliśmy, że naszymi działaniami w zaledwie kilka godzin możemy realnie przyczyniać się do poprawy naszego najbliższego otoczenia – powiedział Marek Serwin, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Goetza Okocimskiego.

Po pracy uczestnicy wspólnie relaksowali się przy grillu pełnym smakołyków. Najmłodsi bawili się z animatorami, wykonywali prace plastyczne i wzięli udział w edukacyjnych warsztatach dotyczących odpadów opakowaniowych, recyklingu i ekologii.  Z kolei zaproszeni ratownicy medyczni pokazywali wnętrze karetki, sprzęt służący do ratowania życia i odpowiadali na liczne pytania ze strony zarówno dzieci, jak i dorosłych uczestników.

Butelka zwrotna – opakowanie przyjazne środowisku

Również po raz pierwszy w czasie trwania pikniku Carlsberg Polska przeprowadził akcję, która zachęcała do oddawania butelek zwrotnych, których właściciele pogubili już paragony. Za każde 10 oddanych butelek zwrotnych klienci otrzymywali bawełnianą torbę na butelki z edukacyjnym przesłaniem. Chętnych nie brakowało i w zaledwie kilka godzin oddano ponad 240 butelek!

- Jako Browar Okocim jesteśmy aktywnie zaangażowani w realizację inicjatyw z zakresu zrównoważonego rozwoju. Dbanie o środowisko to nie tylko obowiązek, ale także wartość, którą chcemy pielęgnować i przekazywać kolejnym pokoleniom. Ekopiknik to dla nas szansa, aby działać wspólnie z mieszkańcami dla lepszego dziś i jutra – powiedziała Teresa Aldea, Kierowniczka ds. Zrównoważonego Rozwoju Carlsberg Polska. 

Ekopiknik to inicjatywa Browaru Okocim zrealizowana dzięki współfinansowaniu Carlsberg Polska i Interzero.

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]