Menu

Okocim zaprasza na Chmielaki!

Już w najbliższy piątek, 23 sierpnia rozpoczyna się w Krasnymstawie 49. edycja największego festiwalu piwnego w Polsce – Chmielaki Krasnostawskie. W tym roku Browar Okocim przygotował dla odwiedzających wyjątkową Beczkę Okocimską.

Chmielaki Krasnostawskie to Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów, a dla smakoszy piwa i kolekcjonerów wyjątkowa okazja, aby w jednym miejscu spotkać kilkadziesiąt browarów oraz spróbować piw z Polski i ze świata. Chmielaki od blisko 50 lat wyznaczają trendy i inspirują organizatorów podobnych wydarzeń.

To tutaj odbywa się Ogólnopolska Sesja Chmielarska oraz największy w Polsce Konsumencki Konkurs Piw, który zadebiutował w 1983 r.  Co roku staje do niego kilkaset marek piwnych, a otrzymanie jednej z nagród to zaszczyt i powód do dumy dla każdego browaru.

Jesteśmy ogromnie dumni, że od kilku lat wracamy z Krasnegostawu z kolejnymi nagrodami. – mówi Paweł Zych z Browaru Okocim w Brzesku. – To wielkie wyróżnienia, tym bardziej, że głównymi członkami jury konkursowego są konsumenci. Nasze piwa warzymy z pasją właśnie z myślą o nich. Każda kolejna nagroda to dla nas potwierdzenie, że naszą pracę wykonujemy najlepiej jak możemy. Jednocześnie jest to motywacja do dalszej wytężonej pracy.

Chmielaki Krasnostawskie to nie tylko czas rywalizacji konkursowej dla browarów, ale także doskonałej zabawy dla konsumentów. Browary z kraju i zagranicy przygotowują na swoich stoiskach szereg atrakcji dla odwiedzających. W tym roku Browar Okocim zaprasza do swojej Beczki Okocimskiej. Na odwiedzających oprócz okocimskich piw czekają piwowarzy, którzy opowiedzą o swojej pracy, pasji i zasadach, wg których warzą piwo. Ponadto, marka przygotowała konkursy z nagrodami, piwne piłkarzyki, labirynt oraz ściankę interaktywną, która krok po kroku pokazuje proces warzenia piwa.

Podczas Festiwalu będzie można spróbować także innych piw Carlsberg Polska, m.in. Kasztelan, Somersby, Piast, Bosman i Brooklyn.

Chmielaki Krasnostawskie to czas, gdy Krasnystaw zamienia się w niezwykłe miejsce spotkań towarzyskich i dobrej zabawy. Oprócz atrakcji przygotowanych przez browary, na odwiedzających czekają m.in. koncerty gwiazd polskiej sceny, Półmaraton Chmielakowy, Ogólnopolski Zlot Paralotniarzy „Chmieloty”, Wybory Miss Chmielaków i Kiermasz Twórczości Ludowej.

Festiwal Chmielaki Krasnostawskie rozpoczyna się 23 sierpnia i potrwa do 25 sierpnia. Więcej szczegółów na jego temat znaleźć można na stronie: http://www.chmielaki.pl/

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]