Menu

Okocim nie zwalnia tempa. Kolejny wariant dołącza do linii piw smakowych 4,5%

Okocim rozszerza swoją linię piw smakowych o kolejną pozycję - Kwaśne Jabłko 4,5%. Soczysty smak kwaśnego jabłka, kojarzący się z polskim sadem, w połączeniu z piwną goryczką to nowość, która będzie umilała chwile w nadchodzącym sezonie.

Smakowe piwa alkoholowe niezmiennie utrzymują mocną pozycję na rynku. W 2022 roku odnotowały one wzrost wartościowy sprzedaży o ponad 9 procent w stosunku do roku 20211. Konsumenci stale poszukują doznań smakowych i nowych połączeń. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, marka Okocim regularnie rozszerza swoją ofertę piw smakowych 4,5%.

Efekt mocnego orzeźwienia!

Wyjątkowo orzeźwiająca nowość produktowa, Okocim Kwaśne Jabłko 4,5%, w marcu dołączyła do dotychczasowej linii smakowej marki. Połączenie soczystego, kwaśnego jabłka z piwną goryczką to zupełnie nowy i wyróżniający się smak na rynku piwnym.

W tym sezonie postawiliśmy na nutkę lokalności, czyli kojarzący się z polskimi sadami smak kwaśnego jabłka. Główną zaletą nowego produktu jest wyjątkowo mocny efekt orzeźwienia, który uzyskujemy dzięki kwaśnemu smakowi. Jest to bardzo pożądana cecha piwa smakowego, szczególnie w sezonie letnim, kiedy konsumenci częściej sięgają po warianty owocowe. Nowa propozycja została świetnie oceniona podczas testów, przede wszystkim za swój smak oraz naturalność. Jesteśmy pewni, że wariant pozytywnie zaskoczy miłośników piwa! – mówi Agnieszka Podgórska, Senior Brand Manager portfela marek skalowych w Carlsberg Polska.

Okocim Kwaśne Jabłko 4,5% uzupełnia szeroką ofertę piw smakowych marki, w której każdy konsument znajdzie swoje ulubione połączenie - od cytrusowych wariantów, po te nieco słodsze jak malina z borówką amerykańską czy wiśnia. Owocowe piwa smakowe Okocim to nie tylko pyszny smak, ale także wysoka jakość, którą doceniają konsumenci.

Nowość sprzedawana jest w puszce 0,5 l. Jest dostępna na półkach sklepowych sieci Biedronka.

 

1 NielsenIQ, Rynek piwa w Polsce 2022, Smakowe piwo alkoholowe: zmiana sprzedaży 2022 vs 2021, Polska

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]