Menu

Nagroda Społecznej Odpowiedzialności Biznesu „Perły Biznesu” dla marki Bosman

Marka Bosman zwyciężyła w Konkursie Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, organizowanym w ramach 17. Gali Perły Biznesu 2020. Członkowie Jury byli zgodni, że projekt "Bosman Wspiera Region" realizowany przez ostatnie dwa lata, imponuje skalą i jest przejawem prawdziwej, społecznej odpowiedzialności biznesu.

Nagrody podsumowujące miniony rok gospodarczy Pomorza Zachodniego zostały przyznane po raz 17-sty na uroczystej gali „Perły Biznesu” we wtorkowy wieczór 7. września br. Konkurs organizowany jest przez redakcję magazynu "Świat Biznesu" oraz Polską Fundację Przedsiębiorczości. Wyróżnienia i nagrody za 2020 rok zostały przyznane w dwóch kategoriach głównych: Wydarzenie Gospodarcze oraz Osobowość Biznesu, a także w konkursie Inspirujący Start oraz Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – właśnie w tej kategorii doceniony został projekt „Bosman Wspiera Region”.

- Program grantowy Bosmana to wzorowy przykład społecznej odpowiedzialności biznesu. Z jednej strony widzimy zaangażowanie marki w jej środowisko lokalne, a z drugiej pomysł firmy angażuje do działania organizacje pożytku publicznego, które w przyjaznej atmosferze ubiegają się o środki. Efekt programu jest widoczny gołym okiem w całym województwie zachodniopomorskim - mówi Marcin Pawłowski, Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

W ramach „Bosman Wspiera Region” zorganizowano nabór grantowy, z którego skorzystało już kilkadziesiąt organizacji pozarządowych z województwa zachodniopomorskiego. W  dwóch edycjach przekazano w sumie blisko 800 tysięcy zł. Wśród zrealizowanych inicjatyw jest między innymi wsparcie dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie czy wspieranie inicjatyw mających na celu ochronę środowiska i czystości wody.

Jak mówi Anastazja Jarcewa, menedżer marki, Bosman chce być obecny w życiu Szczecina i regionu. – Dziękujemy za ogromne wyróżnienie i przyznanie nam Perły Biznesu. Bosman to Szczecin. Dlatego już od dwóch lat realizujemy nasz program wsparcia dla projektów, których inicjatorami są właśnie mieszkańcy regionu zachodniopomorskiego. Nagrodzone grantami projekty mają szansę pozytywnie wpłynąć na różne dziedziny życia - uratują bezdomne zwierzęta, zatroszczą się o zdrowie mieszkańców regionu, ich kondycję fizyczną, a także edukację i ochronę środowiska na Pomorzu Zachodnim – dodaje Anastazja Jarcewa.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: www.BosmanWspieraRegion.pl i na profilu Facebook BOSMAN Szczeciński Bosman Szczeciński | Facebook

#BosmanSzczecinski

#BosmanWspieraRegion

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]