Menu

Mieszkańcy Dolnego Śląska zdecydują jakie projekty powstaną w ich okolicy!

Wystartował kolejny etap Programu Grantowego „Piast Wspiera Region”. Mieszkańcy Dolnego Śląska w internetowym głosowaniu mogą zdecydować, które projekty już niedługo powstaną w ich okolicy. Inicjatywy, które zdobędą najwięcej głosów internautów wygrają granty o wartości nawet 50 tys. zł. na ich realizację. Głosowanie trwa do 23 maja br. na stronie https://piastwspieraregion.pl/glosowanie.

Do pierwszej edycji Programu Grantowego „Piast Wspiera Region” napłynęło bardzo wiele zgłoszeń od organizacji z Dolnego Śląska. Do drugiego etapu, czyli głosowania internautów Jury zakwalifikowało 30 wyjątkowych inicjatyw. Granty o łącznej wartości 300 tys. zł zostały pogrupowane według wnioskowanej kwoty dofinansowania: 50 000 zł, 30 000 zł, 20 000 zł i 10 000 zł. Wygrają te z nich, na które internauci oddadzą największą liczbę głosów.

Głosowanie trwa do 23 maja br, a każdy adres e-mail ma jeden głos dziennie, który może oddać na wybrany projekt. Zwycięzców poznamy już 27 maja - o ich wygranej zadecyduje liczba oraz uczciwość zdobytych głosów.

- Na przestrzeni niespełna miesiąca dostaliśmy olbrzymią ilość zgłoszeń do programu „Piast Wspiera Region”. To kolejne potwierdzenie, że mimo pandemii rodzą się ciekawe inicjatywy, które są potrzebne, wspierają i rozwijają region. Dlatego zachęcamy mieszkańców Dolnego Śląska do głosowania na wyjątkowe projekty, które mogą powstać w okolicy – mówi Anastazja Jarcewa, menedżer marki Piast. – Przekazując decydujący głos internautom, jesteśmy pewni, że wybiorą te projekty, które są dla nich w danym momencie najważniejsze. Zachęcamy do głosowania i zmieniania na lepsze swojego otoczenia! – dodaje.

Piwo Piast powstało na Dolnym Śląsku, było też flagowym produktem Browaru Piastowskiego. Z przywiązania do regionu Dolnego Śląska, skąd wywodzi się marka, powstał pomysł wsparcia lokalnych społeczności poprzez organizację 1-szej edycji Programu Grantowego „Piast Wspiera Region”. Marka Piast należy do portfolio Carlsberg Polska.

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]