Menu

Medal dla marki Grimbergen w międzynarodowym konkursie World Beer Awards 2019

Piwa Grimbergen zdobyły nagrody w prestiżowym konkursie World Beer Awards 2019. Wśród nagrodzonych piw – wariant Grimbergen Blanche – otrzymał tytuł World’s Best Style Winner w kategorii Best Belgian Style Witbier.

Konkurs World Beer Awards jest organizowany od 2012 r. Ma na celu wyróżnienie i promocję najlepszych piw reprezentujących poszczególne, międzynarodowe style piwne. Wyboru dokonuje jury złożone z międzynarodowych ekspertów w branży browarniczej.

Złoty medal oraz tytuł World’s Best Style Belgian Style Witbier, przyznany wariantowi Grimbergen Blanche, to szczególne wyróżnienie. Grimbergen Blanche to orzeźwiające, łagodne piwo pszeniczne o słomkowo-złotej barwie oraz delikatnej pianie. Jego lekką goryczkę przełamują nuty cytrusów, goździków, kolendry oraz wanilii. Wyczuwalna jest w nim także nuta bergamotki, która nadaje mu wyjątkowego, jedynego w swoim rodzaju smaku.

Złoty medal, na rynku francuskim, w kategorii Belgian Style Dubbel, otrzymał wariant Grimbergen Double Ambrée. Piwo to wyróżnia delikatna słodycz oraz piękna, bursztynowa barwa. Charakteryzuje się wyraźnie wyczuwalnymi nutami korzennymi i owocowymi – przede wszystkim suszonej śliwki i wiśni.

Z kolei srebrny medal w konkursie we Francji, w ramach kategorii Belgian Style Blonde, przypadł wariantowi Grimbergen Blonde. Piwo to charakteryzuje głęboka barwa złota oraz intensywny smak i zapach. Wyczuwalna jest w nim nuta przypraw, miodu oraz delikatne aromaty owoców pestkowych i karmelizowanego cukru. Koneserzy tego gatunku doceniają je za zbalansowaną kwaśność i słodycz oraz gęstą, aksamitnie białą pianę.

Ponadto, złoty medal dla Francji wywalczył Grimbergen Triple D'Abbaye w kategorii Belgian Style Tripel. Z kolei Grimbergen Belgian Pale Ale został uznany za najlepsze piwo we Włoszech i uhonorowany złotym medalem w kategorii Belgian Style Ale. Te dwa piwa marki Grimbergen nie są dostępne na rynku w Polsce.

Marka Grimbergen posiada bogate tradycje piwowarskie – sięgają one bowiem roku 1128, kiedy na terenie Opactwa Grimbergen w Belgii uwarzono pierwszą warkę piwa.

Piwo Grimbergen jest dystrybuowane w 51 krajach, w tym w Polsce, gdzie jest dostępne zarówno w lokalach sieci hotelowo-restauracyjnej, jak i sklepach detalicznych.

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]