Menu

Lokalne organizacje zrealizowały projekty dla społeczności Brzeska, Sierpca i Szczecina. Podsumowanie 6. edycji programu grantowego InicJaTyWy.

Carlsberg Polska podsumował 6. edycję programu grantowego InicJaTyWy. W jego ramach 9 organizacji otrzymało granty, dzięki którym powstały przyjazne miejsca dla społeczności lokalnych w sąsiedztwie browarów Bosman, Kasztelan i Okocim. W tym roku program odbył się w nowej formule skierowanej do organizacji pozarządowych oraz instytucji użyteczności publicznej.

Do tegorocznej edycji programu zgłosiło się 25 organizacji i instytucji pożytku publicznego, które przedstawiły swoje projekty. W głosowaniu na stronie www.inicjatywy.com.pl mieszkańcy i pracownicy firmy wybrali 9, po 3 projekty w każdej lokalizacji browarów Carlsberg Polska – w Sierpcu, Szczecinie i Brzesku. Zrealizowane projekty pomogły stworzyć przyjazne przestrzenie dla mieszkańców tych miast oraz okolicznych miejscowości. Partnerami programu były Miasta Brzesko, Sierpc i Szczecin.

Dzięki inicjatywie Sierpeckiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Chorych na Raka "Szansa Na Życie" udało się zagospodarować i zazielenić skwer przy dworcu w Sierpcu i postawić tam siłownię plenerową. Gminna Biblioteka Publiczna w Mochowie wyremontowała salę spotkań dla lokalnej społeczności. Zaś miejsce spotkań dla mieszkańców Studzieńca zorganizowane zostało przez Koło Gospodyń Wiejskich Studzieniec, które zbudowało altanę i uporządkowało ogród przy remizie.

Z kolei Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zadbał o zieleń na brzeskim rynku, montując nowe donice i sadząc rośliny miododajne. Ochotnicza Straż Pożarna w Buczach dzięki grantowi przeprowadziła kompleksowy remont remizy i stworzyła salę spotkań dla mieszkańców. Natomiast Ochotnicza Straż Pożarna w Łoniowej wyremontowała lokalny Amfiteatr.

Szczecińska Fundacja Macierzanka dla swoich podopiecznych stworzyła zielony ogródek przy siedzibie Fundacji. Zaś Stowarzyszenie Razem Łatwiej, zajmujące się osobami starszymi, wyremontowało Klub Seniora w szczecińskiej dzielnicy Pomorzany. Stowarzyszenie Wywrotka zorganizowało Kajakowe Eko Patrole, które zbierając odpady, posprzątały brzegi Płoni, kąpieliska Dziewoklicz, okolice wyspy Dębiny i wyspy Grodzkiej oraz Szczecińskiej Wenecji.

Cieszymy się, że granty, które przyznaliśmy w ramach naszego programu InicJaTyWy, zostały tak dobrze wykorzystane. – mówi Jagoda Jastrzębska, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju Carlsberg Polska – Dzięki nim powstały przyjazne, zielone i estetyczne miejsca, w których można odpoczywać, uprawiać sport czy realizować swoje pasje. Co więcej, zarówno sama realizacja projektów, jak i jej efekty wspaniale zintegrowały mieszkańców poszczególnych miast i miejscowości. To dodatkowa, ale ogromna wartość tego programu.

Program grantowy InicJaTyWy powstał w 2014 r. W latach 2014 – 2018, w pięciu edycjach programu, zrealizowano 47 projektów dzięki wolontariatowi 324 pracowników Carlsberg Polska, którzy przepracowali społecznie 3 743 godziny. W 2019 r. program zyskał nową formułę i został skierowany do organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych. O tym, które projekty mają dostać grant zdecydowali internauci, którzy oddali swoje głosy na wybrane inicjatywy na stronie www.inicjatywy.com.pl. Na tegoroczną edycję programu firma przekazała 90 000 zł., co wraz z poprzednimi edycjami daje kwotę 470 000 zł.

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]