Menu

Już półmetek 2-giej edycji programu grantowego „Bosman Wspiera Region”! Ponownie wielka szansa na realizację lokalnych inicjatyw.

Już półmetek zgłaszania projektów w 2-giej edycji programu grantowego „Bosman Wspiera Region”, która wystartowała 5 marca. To duża szansa na zdobycie atrakcyjnego grantu i realizację marzeń, planów i pomysłów z pożytkiem dla lokalnej społeczności. W tym roku jest do rozdania 300 tysięcy złotych na granty o wartości od 5 tysięcy do 50 tysięcy.

Ze względu na duże zainteresowanie i sytuację pandemiczną organizatorzy zdecydowali się przedłużyć termin  zgłaszania projektów do 10 kwietnia (zamiast wcześniejszego terminu do 31 marca). Projekty można zgłaszać poprzez stronę  www.BosmanWspieraRegion.pl.

W tym roku program „Bosman Wspiera Regionu” uległ też delikatnej modyfikacji.  Po ocenie projektów pod względem spełniania warunków formalnych jury, składające się z dwóch przedstawicieli Carlsberg Polska oraz przedstawiciela Urzędu Miasta Szczecin, przedstawi listę projektów na stronie Internetowej programu. Nowością jest to, że jako ostatni etap wyboru laureatów wprowadzono głosowanie internautów.  Mieszkańcy regionu będą mogli zagłosować na stronie www.BosmanWspieraRegion.pl na najlepszy ich zdaniem projekt i zdecydować komu przyznać wsparcie finansowe. Głosowanie będzie trwało przez dwa tygodnie, ogłoszenie zwycięzców nastąpi 30 kwietnia 2021 roku.

Ze Szczecinem jesteśmy związani od ponad 170 lat. Nie byłoby nas tu, gdyby nie potencjał i praca mieszkańców regionu. Jesteśmy częścią lokalnej społeczności i  chcemy odwdzięczać się mieszkańcom za ich przywiązanie do marki Bosman Szczeciński – mówi Anastazja Jarcewa, menedżer marki. – Mamy nadzieję, że zainteresowanie grantami, pomimo utrudnień wynikających z pandemii, będzie tak duże jak w 2020 roku.

W 2020 roku dzięki programowi grantowemu „Bosman Wspiera Region”  lokalne organizacje pozarządowe zrealizowały 22 cenne dla mieszkańców miasta i regionu inicjatywy na łączną kwotę ponad 550 tys. zł. Były to między innymi: zakup sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej, zakup busa, który dowozi niepełnosprawnych kibiców na mecze czy wsparcie inicjatyw Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. Granty trafiały do organizacji pozarządowych w całym regionie, a ich realizacja przebiegała dynamicznie i z dużym pożytkiem dla mieszkańców.

 

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]