Menu

Carlsberg Polska rozstrzygnął konkurs grantowy InicJaTyWy. 8 organizacji zrealizuje swoje projekty w sąsiedztwie browarów firmy.

Zakończył się ostatni etap konkursu grantowego Carlsberg Polska pn. InicJaTyWy. W głosowaniu internautów wyłoniono 8 zwycięskich projektów. Ich autorzy - lokalne organizacje i instytucje z Brzeska, Sierpca i ich okolic - otrzymają granty w wysokości 10 tysięcy złotych każdy.

Do tegorocznej, 7. edycji konkursu zakwalifikowanych zostało 17 organizacji pozarządowych i instytucji użyteczności publicznej z Brzeska, Sierpca i ich okolic. O wyborze zwycięskich inicjatyw zdecydowali internauci, którzy oddali w sumie ponad 4 tys. głosów na stronie www.inicjatywy.com.pl.

 Tegoroczne projekty były bardzo urozmaicone. Dotyczyły różnych obszarów – od bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, poprzez ekologię i wsparcie lokalnych organizacji, do tworzenia przyjaznych miejsc dla mieszkańców. – mówi Jagoda Jastrzębska, Kierownik ds. Rozwoju Odpowiedzialnego Biznesu w Carlsberg Polska – Cieszy nas, że dzięki programowi i zaangażowaniu organizacji i instytucji możemy wspierać działania wartościowe z perspektywy lokalnych społeczności. Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy internautów oddane na projekty. Odzwierciedlają one duże zaangażowanie mieszkańców w lokalne sprawy.

Internauci zwrócili w tym roku większą uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Grant przyznano m.in. Stowarzyszeniu Gramy Razem, które planuje zakup defibrylatora AED i przeszkolenie mieszkańców Sierpca z pierwszej pomocy, a także Fundacji Mocni Mocą Nadziei, która planuje montaż solarnego urządzenia do dezynfekcji rąk przy ośrodku zdrowia i Bibliotece Miejskiej w Ligowie. O większe bezpieczeństwo mieszkańców zadbali także strażacy z OSP w Łoniowej niedaleko Brzeska, którzy m.in. wybudują ogrodzenie zabezpieczające teren remizy, przy której odbywają się lokalne spotkania i imprezy dla mieszkańców. Internauci docenili również projekty mające na celu stworzenie miejsc przyjaznych dla mieszkańców. Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zakończy projekt rewitalizacji zieleni na zabytkowym Rynku Miejskim. Ludowy Klub Sportowy Sparta Mochowo zamontuje wygodne siedziska dla odwiedzających obiekt sportu i rekreacji w Mochowie. Natomiast Stowarzyszenie Miłośników Browaru Okocim wyremontuje zabytkowy budynek ogrodowy, który służyć będzie odwiedzającym Browar i mieszkańcom. Ponadto, internauci wyróżnili projekt „Serce dla Sierpca”, w ramach którego Zarząd Osiedla nr 4 w Sierpcu zainstaluje w mieście pojemniki do zbierania plastikowych nakrętek na potrzeby podopiecznych organizacji pozarządowych. Z kolei OSP w Buczu wyremontuje garaż dla nowego wozu strażackiego.

Partnerami programu są Urzędy Miast w Brzesku i Sierpcu oraz firma recyklingowa Interseroh.

Konkurs grantowy InicJaTyWy prowadzony jest przez Carlsberg Polska od 2014 r. W pierwszych 5. edycjach konkurs skierowany był do pracowników Carlsberg Polska. Każdy z nich mógł zawnioskować o grant na realizację swojego autorskiego projektu na rzecz lokalnej społeczności w sąsiedztwie browarów w Brzesku, Sierpcu i Szczecinie oraz biura w Warszawie. Od 2019 r. program jest realizowany w nowej formule i skierowany do lokalnych organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych. O tym, kto otrzyma grant decydują internauci w głosowaniu na stronie www.inicjatywy.com.pl. Carlsberg Polska przeznaczył dotąd na granty 550 tys. zł.

W ostatnim czasie firma wsparła także szpitale w Brzesku, Sierpcu i Szczecinie, przekazując w sumie 300 tys. złotych na walkę z epidemią koronawirusa.

Więcej o programie InicJaTyWy na: www.inicjatywy.com.pl

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]