Menu

Carlsberg Polska po raz 9. wesprze lokalne społeczności - startuje kolejna edycja Programu Grantowego InicJaTyWy

Carlsberg Polska po raz kolejny organizuje Program Grantowy InicJaTyWy, w którym rozda granty na projekty wspierające lokalne społeczności w sąsiedztwie Browarów Kasztelan i Okocim. Projekty, które można zgłosić w tym roku, mogą wspierać również uchodźców z Ukrainy przebywających w powiatach brzeskim i sierpeckim. Wnioski można składać do 19 kwietnia br. przez formularz na stronie internetowej www.inicjatywy.com.pl.

Celem Programu InicJaTyWy jest poprawa życia lokalnych społeczności w sąsiedztwie browarów Carlsberg Polska w powiecie sierpeckim i brzeskim. W tym roku organizacje i instytucje użyteczności publicznej mogą zgłosić swoje projekty w dwóch kategoriach:

  • na rzecz społeczności lokalnych, czyli działania obejmujące m.in. rewitalizację terenów zielonych, tworzenie miejsc wypoczynku i rekreacji, akcje pomocowe dla potrzebujących czy wydarzenia kulturalne;
  • na rzecz poprawy świadomości ekologicznej, w tym działania w zakresie segregacji zużytych opakowań, recyklingu i wpływu opakowań na środowisko i życie ludzi.

– To już 9. edycja naszego programu, w której będziemy wspierać mieszkańców w sąsiedztwie Browarów Okocim i Kasztelan przekazując granty lokalnym organizacjom, bo to one najlepiej znają potrzeby i problemy, z jakimi mierzy się społeczność lokalna. W poprzednich edycjach reagowaliśmy na zjawisko pandemii i jego konsekwencje, a dziś tuż za granicami naszego kraju rozgrywają się kolejne dramaty, a Polacy przyjmują pod swoje dachy ukraińskie rodziny w potrzebie. Dlatego dajemy możliwość zgłaszania projektów, których celem będzie pomoc, wsparcie i integracja ukraińskich rodzin przebywających na terenie powiatu brzeskiego i sierpeckiego – mówi Teresa Aldea, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Carlsberg Polska. 

W 9. edycji „Inicjatyw” Carlsberg Polska przeznaczy w sumie 100 tys. zł. na granty, o które ubiegać się mogą organizacje i instytucje z powiatu brzeskiego i sierpeckiego. Wnioski można składać od 15 marca do 19 kwietnia br. na stronie internetowej www.inicjatywy.com.pl Następnie Jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele Carlsberg Polska oraz partner tegorocznej edycji firma INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A, wybierze pulę projektów spełniających wymagania regulaminowe. O ostatecznym wyborze zwycięzców zadecydują, jak w poprzednich edycjach, internauci. Na stronie internetowej Programu każdy będzie mógł oddać głos na jeden z projektów zakwalifikowanych przez Jury.

10 zwycięskich organizacji, otrzyma po 10 tys. zł. na realizacje swoich pomysłów. Granty dostaną: 4 projekty zrealizowane w miastach Brzesku i Sierpcu  oraz 6 projektów w powiatach brzeskim i sierpeckim.

Program grantowy InicJaTyWy powstał w 2014 r. W czasie ośmiu edycji zrealizowano 75 projektów, na łączną kwotę ponad 600 tys. złotych.

Szczegółowe informacje nt. Programu znajdują się na www.inicjatywy.com.pl

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. komunikacji

Beata Ptaszyńska - Jedynak

Tel +48 602 411 680 Email :[email protected]