Menu

Carlsberg Polska ogłosił zwycięzców 8. edycji Programu Grantowego InicJaTyWy w Sierpcu

W powiecie sierpeckim powstaną nowe projekty dot. zdrowia, integracji oraz edukacji proekologicznej – to efekt zakończonej właśnie 8. edycji Programu Grantowego InicJaTyWy. Głosowanie internautów wyłoniło 5 zwycięskich projektów, a ich autorzy - lokalne organizacje i instytucje z Sierpca i okolic – sumarycznie otrzymają 50 tys. złotych na realizację swoich pomysłów.

Z powiatu sierpeckiego do drugiego etapu programu, czyli głosowania internautów zakwalifikowało się aż 12 inicjatyw. Internauci oddali ponad 10 tys. głosów na stronie www.inicjatywy.com.pl.

Tegoroczne projekty zgłoszone do naszego programu były bardzo urozmaicone, dotyczyły różnych obszarów życia – ochrony zdrowia, integracji mieszkańców i działań proekologicznych. Dzięki projektom zgłaszanym przez lokalne organizacje oraz głosowaniu samych mieszkańców mamy pewność, że te inicjatywy odpowiadają na potrzeby lokalnej społeczności, są potrzebne i zostaną w powiecie sierpeckim przez lata – mówi Beata Ptaszyńska-Jedynak, dyrektor ds. komunikacji w Carlsberg Polska – Cieszy nas to, że dzięki programowi i zaangażowaniu organizacji i instytucji możemy wspierać działania w tylu dziedzinach życia lokalnych społeczności.

Zwycięzcami zostało 5 organizacji, które otrzymają granty po 10 tys. zł każdy: 2 granty z kategorii „projekty na rzecz społeczności lokalnych” i 3 granty „na rzecz poprawy świadomości ekologicznej”.

Projekty z powiatu sierpeckiego, które wygrały w 8. edycji Programu Grantowego InicJaTyWy:

Zwycięzcy w kategorii „działania na rzecz społeczności lokalnych”:

  1. ”AED ratuje życie” – Stowarzyszenie Gramy Razem. 
  2. „Osiedlowa Strefa Relaksu” – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji 

Zwycięzcy w kategorii „na rzecz poprawy świadomości ekologicznej”:

  1. „Czyste środowisko to dobre samopoczucie, zdrowie i piękno przyrody - DBAJ O NIE!”, czyli cykl internetowych audycji dotyczących wpływu opakowań na środowisko – Centrum Kultury i Sztuki im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierpcu. 
  2. „Sprzątamy Sierpienicę - jej piękną okolicę” – Stowarzyszenie Dla Przyszłości Sierpca i Powiatu Sierpeckiego. 
  3. „Altana ekologiczno-informacyjna Kasztelan” – Koło PZW Nr 120 Miejskie "Kasztelan".

O programie

Celem Programu InicJaTyWy jest poprawa życia lokalnych społeczności w sąsiedztwie Browarów Carlsberg Polska. Partnerem tegorocznej edycji jest firma INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A, a także Urząd Miasta Brzesko. W 8. edycji „InicJaTyw” Carlsberg Polska przeznaczyła sumarycznie 100 tys. zł. na 10 grantów, o które mogły się ubiegać organizacje i instytucje z Powiatu Brzeskiego i Sierpeckiego.

Program grantowy InicJaTyWy powstał w 2014 r. W czasie ośmiu edycji zrealizowano 69 projektów, na łączną kwotę 600 tys. złotych. W ub. latach w okolicy Browaru Kasztelan z granów Carlsberg Polska m.in. budowę miejsc siedzących przy obiekcie sporu i rekreacji w Mochowie, na nowo zagospodarowano teren przy Remizie OSP w Sudragach i otwarto tam siłownię zewnętrzną, zagospodarowano teren skweru przy ul. Dworcowej, gdzie  tam również powstała plenerowa siłownia dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, jednym z projektów było także stworzenie i wyposażenie w sprzęt przystani wodnej na sierpeckich „Jeziórkach”.

Szczegóły nt. Programu znajdują się na www.inicjatywy.com.pl

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]