Menu

Carlsberg Polska ogłosił zwycięzców 8. edycji Programu Grantowego InicJaTyWy w Brzesku

W powiecie brzeskim powstaną nowe projekty z zakresu eko-energii, rewitalizacji zieleni i działań na rzecz poprawy świadomości ekologicznej – to efekt zakończonej właśnie 8. edycji Programu Grantowego InicJaTyWy. Głosowanie internautów wyłoniło 5 zwycięskich projektów, a ich autorzy – lokalne organizacje i instytucje z Brzeska i okolic – sumarycznie otrzymają 50 tys. złotych na realizację swoich pomysłów.

Z powiatu brzeskiego do drugiego etapu programu, czyli głosowania internautów zakwalifikowało się aż 12 inicjatyw. Internauci oddali ponad 10 tys. głosów na stronie www.inicjatywy.com.pl.

Tegoroczne projekty zgłoszone do naszego programu były bardzo urozmaicone, dotyczyły różnych obszarów życia – ochrony zdrowia, integracji mieszkańców i działań proekologicznych. Widać, że nie tylko globalnie ale i w mniejszych społecznościach natura oraz ochrona środowiska są ważnymi tematami. Pokazało to również głosowanie internautów - najwięcej głosów otrzymały projekty związane z zielenią miejską, zieloną energią, czy proekologiczną edukacją mieszkańców – mówi Beata Ptaszyńska-Jedynak, dyrektor ds. komunikacji w Carlsberg Polska – Cieszy nas to, że dzięki programowi, zaangażowaniu organizacji, instytucji i samych mieszkańców możemy wspierać te wyjątkowe projekty.

Zwycięzcami zostało 5 organizacji, które otrzymają granty po 10 tys. zł każdy: 2 granty z kategorii „projekty na rzecz społeczności lokalnych” i 3 granty „na rzecz poprawy świadomości ekologicznej”.

Projekty z powiatu brzeskiego, które wygrały w 8. edycji Programu Grantowego InicJaTyWy:

Zwycięzcy w kategorii „działania na rzecz społeczności lokalnych”:

  1. Słońce nas zasila i motywuje do działania, OSP Łoniowa. 
  2. Rewitalizacja zieleni miejskiej na Brzeskim Rynku, etap końcowy, Miejski Ośrodek Kultury.

Zwycięzcy w kategorii „na rzecz poprawy świadomości ekologicznej”:

  1. Czysto, aż się świeci! - Bucze segreguje śmieci, OSP Bucze.
  2. Jak być bardziej EKO - Kuchnia "Zero Waste”, Koło Gospodyń Wiejskich "Szpilki" w Buczu.
  3. EkoSiatkarze sprzątają świat, INSTYTUT ROZWOJU REGIONALNEGO – STOWARZYSZENIE.

O programie

Celem Programu InicJaTyWy jest poprawa życia lokalnych społeczności w sąsiedztwie Browarów Carlsberg Polska. Partnerem tegorocznej edycji jest firma INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A, a także Urząd Miasta Brzesko. W 8. edycji „InicJaTyw” Carlsberg Polska przeznaczyła sumarycznie 100 tys. zł. na 10 grantów, o które mogły się ubiegać organizacje i instytucje z Powiatu Brzeskiego i Sierpeckiego.

Program grantowy InicJaTyWy powstał w 2014 r. W czasie ośmiu edycji zrealizowano 69 projektów, na łączną kwotę 600 tys. złotych. W ub. latach w okolicy Browaru Okocim z granów Carlsberg Polska m.in. wykonano nową podłogę oraz wymieniono pokrycie dachowe w amfiteatrze w Łoniowej, zrewitalizowano zieleń miejską na Brzeskim Rynku, przeprowadzono rewitalizację budynku i terenu przy siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Browaru Okocim w Brzesku oraz stworzono salę spotkań dla mieszkańców przy remizie OSP w Buczu.

Szczegóły nt. Programu znajdują się na www.inicjatywy.com.pl

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]