Menu

Bosman podkreśla swoje szczecińskie pochodzenie nowymi opakowaniami

Marka Bosman zmienia szatę graficzną i podkreśla swój związek ze Szczecinem oraz regionem. Piwo w nowych i bardziej współczesnych opakowaniach pojawi się na półkach sklepowych na początku kwietnia br.

Grafika nowego opakowania piw Bosman Full i Bosman Specjal jest lżejsza i bardziej elegancka. Zarazem wciąż nawiązuje do tradycji Bosmana. Bardziej wyrazisty symbol żaglowca oraz szkic kałamarnicy i kaszalota zwracają uwagę na związek marki z miastem portowym i morzem – podkreśla Paweł Michalik, menedżer marki Bosman w Carlsberg Polska.  

Na odwrocie puszki i butelki umieszczone jest hasło „Kupując Bosmana – pomagasz”. Dzięki zakupowi Bosmana, konsumenci wspierają program grantowy „Bosman dla Regionu”, w ramach którego marka finansuje 22 projekty poprawiające jakość życia w regionie. Ich beneficjentami są mieszkańcy miast i wsi w regionie, osoby niepełnosprawne i niesłyszące, Ochotnicze Straże Pożarne i organizacje ekologiczne.

Opakowania zawierają również informację o trwającej od stycznia do sierpnia br. loterii podkapslowej, w której do wygrania jest 700 tys. piw Bosman.

Nowe opakowania obydwu wariantów Bosmana zostały zaprojektowane przez agencję Dragon Rouge, we współpracy ze szczecińskim artystą specjalizującym się w tatuażu. Bosman Full utrzyma czerwone barwy, zaś Specjal - zielone. Z etykiet zniknie kolor złoty. Z kolei ukośna belka z logotypem marki zyskała bardziej prostą formę.

Wprowadzenie nowych opakowań i aktywne działania dla regionu wspierać będą kampania outdoorowa oraz materiały POS w miejscach sprzedaży.

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]