Menu

Art of Lager, czyli influencerzy poznają tajniki warzenia piwa w Browarze Okocim

Okocim to marka i browar z ponad 170-letnią historią. To tu uwarzono pierwsze na ziemiach polskich piwo dolnej fermentacji czyli lager. Z tej okazji okocimscy piwowarzy spotkali się z sześcioma popularnymi youtuberami.

Dlaczego piwo nie zamarza w temperaturze -1,5 st. Celsjusza? Czym charakteryzuje się piwo jasne pełne? Ile jest stylów piwnych? Jakie szkło pasuje do jakiego rodzaju piwa? I gdzie powstało pierwsze jasne pełne w Polsce? Na te i wiele innych pytań odpowiadają piwowarzy Paweł Zych i Adam Surmacz z Browaru Okocim. Zaprosili oni do Brzeska sześciu popularnych youtuberów, którzy chcieli dowiedzieć się o więcej na temat piwa. Tak powstała seria sześciu filmów, dokumentujących ich wizyty w browarze.

Wiktor Mrozik, z kanału na YT Mrozik Oficjalnie założył się z kolegą i postanowił sprawdzić, dlaczego piwo nie zamarza w temperaturze -1,5 stopnia Celsjusza. Zakład pomaga mu wygrać Paweł Zych, piwowar z Okocimia, który  opowiada o wymrażaniu i innych tajnikach procesu warzenia piwa.

Pioter Jurkowski w jednym z odcinków na swoim kanale Gdzie bądź przyznaje, że najlepszym przyjacielem strudzonego wędrowca jest piwo, i wypytuje Pawła Zycha, po czym poznać dobre piwo. Oprowadzając Piotera po browarze, piwowar zdradza też, na czym polega praca degustatorów piwa.

Adam Wiejak na swoim kanale Adam Knowshow pokazuje relację z wizyty w browarze, po którym oprowadza go Adam Surmacz. Wycieczka rozpoczyna się w warzelni, a kończy dyskusją przy barze, na temat charakterystycznych cech lagera.

Łukasz Podliński postanowił zapytać Adama Surmacza o style  piwne. W filmie prezentuje m.in. trzy stylizacje inspirowane trzema rodzajami Okocimia. „Jak wyglądałby lager, gdyby był facetem” - można będzie wkrótce zobaczyć na jego kanale YT Męski Blog.  

Z kolei Karol Paciorek, prowadzący kanał na YT Imponderabilia, wypytuje Pawła Zycha o historię browaru i jego twórcę Jana Goetza Okocimskiego. Piwowar wyjaśnia też, kiedy powstał pierwszy lager w Polsce i kto zainspirował jego powstanie. O tym, czego dowiedział się Karol już niebawem na jego kanale.

Wizytę w browarze składa też Zachar Zawadzki, dziennikarz motoryzacyjny prowadzący kanał na YT Zachar OFF. Jego najbardziej interesowały kolory piwa, „które stanowią obietnicę smaku”. Tajniki kolorów różnych gatunków złotego trunku pomagał wyjaśniać Adam Surmacz. Relacja z wizyty w Brzesku już niedługo na kanale Zachar OFF.

- Chcieliśmy pokazać naszym gościom browar Okocim  i proces warzenia piwa. To duża przyjemność móc podzielić się swoją wiedzą z innymi, wiedząc, że zostanie ona przekazana dalej. Dzięki naszym gościom wiele innych osób pozna nasz okocimski browar, sztukę warzenia piwa i wiele ciekawostek na jego temat – mówi Adam Surmacz, piwowar z Browaru Okocim.

Autorskie koncepcje filmów przygotowali poszczególni youtuberzy we współpracy z agencją reklamową Upside. Za produkcję filmów odpowiada dom produkcyjny Highnoon.pl, a planowanie i zakup mediów realizuje dom mediowy Initiative (IPG Mediabrands).

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]