Menu

Złoto na Chmielakach dla Radlera Okocim!

Pierwsze miejsce w kategorii „Napoje na bazie piwa typu Radler/Shandy” zdobył Okocim Radler Truskawka z kwiatem lipy. To kolejny medal dla piwa warzonego w Browarze Okocim, przyznany w Konsumenckim Konkursie Piw, który co roku odbywa się podczas ogólnopolskiego święta chmielarzy i piwowarów „Chmielaki” w Krasnymstawie.

 

Nagrodzony Okocim Radler Truskawka z kwiatem lipy to kompozycja wyrazistych, owocowych smaków i piwnej goryczki okocimskiego lagera uwarzonego z trzech składników - wody, słodu jęczmiennego i chmielu. Przyjemną słodycz truskawki równoważy delikatny i rześki kwiat lipy. Ten lekki radler, będący połączeniem  Jasnego Okocimskiego oraz owocowo-kwiatowej lemoniady idealnie sprawdza się w upalne dni, doskonale orzeźwia i gasi pragnienie.

- To dla nas ogromne wyróżnienie, bo jak co roku konkurencja była silna. Kolejny medal to potwierdzenie, że nasze piwa są doceniane pod względem smaku przez konsumentów, a przecież o to chodzi w naszym fachu – mówi Paweł Zych, piwowar z browaru Okocim.

Pierwsza edycja Konsumenckiego Konkursu Piw odbyła się w 1983 r. To obecnie największy krajowy konkurs, uwzględniający w swych kategoriach najnowsze światowe trendy piwne i rodzime realia rynkowe. W tym roku zgłoszono do niego ponad 350 piw, a nagrody przyznano w 26 kategoriach i w kategorii specjalnej – „Najlepsze piwo z polskimi odmianami chmielu”. Jurorzy dokonywali oceny sensorycznej trunków na podstawie specjalnie opracowanego arkusza, obejmującego m.in. ocenę smaku i aromatu, barwy, goryczki, nasycenia oraz pienistości piwa.

Konsumencki Konkurs Piw rozstrzygnięto 19 sierpnia 2018 r. podczas Chmielaków Krasnostawskich. Jest on o tyle ważny dla browarów i piwowarów, że piwa oceniają konsumenci stanowiący większość składu jury.

 

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]