Menu

Firma Carlsberg zaprezentowała nowy projekt ekologicznej butelki z włókna roślinnego  

Nowy projekt ekologicznej butelki z włókna roślinnego zaprezentowano 28 września na konferencji Sustainable Brands 2016 w Kopenhadze. Butelka ma zostać testowo wprowadzona na rynek w 2018 roku.

W 2015 roku w ramach prac podejmowanych przez Carlsberg Circular Community oraz we współpracy z duńską firmą opakowaniową EcoXpac, firma Carlsberg zainicjowała projekt mający na celu opracowanie butelki na piwo wykonanej z pozyskanego w zrównoważony sposób włókna roslinnego. Pierwszy prototyp butelki na bazie włókna drzewnego zaprezentował profesor Flemming Besenbacher prezes Fundacji Carlsberg w styczniu 2015 roku na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

Nowy projekt
Nowy projekt ekologicznej butelki z włókna drzewnego zaprezentowano 28 września na konferencji Sustainable Brands 2016 w Kopenhadze. Butelka ma zostać testowo wprowadzona na rynek w 2018 roku.W 2015 roku w ramach prac podejmowanych przez Carlsberg Circular Community oraz we współpracy z duńską firmą opakowaniową EcoXpac, firma Carlsberg zainicjowała projekt mający na celu opracowanie butelki na piwo wykonanej z pozyskanego w zrównoważony sposób włókna drzewnego. Pierwszy prototyp butelki na bazie włókna drzewnego zaprezentował profesor Flemming Besenbacher prezes Fundacji Carlsberg w styczniu 2015 roku na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Carlsberg Circular Community

Nowy projekt butelki na piwo został opracowany w ramach Carlsberg Circular Community we współpracy z partnerami Carlsberg – spółką CP+B Copenhagen oraz duńskim studiem wzornictwa przemysłowego Kilo. Prototyp przygotowany w oparciu o grafikę charakterystyczną dla Carlsberg pokazuje, jak może wyglądać butelka, gdy trafi na rynek. Simon Boas Hoffmeyer, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Grupy Carlsberg, zaprezentował nowy projekt butelki na kopenhaskiej konferencji Sustainable Brands 2016. Powiedział, że jest to wielki krok w ambitnym, trwającym trzy lata projekcie.

Nowa butelka to wielki krok w naszym projekcie z uwagi na fakt, że dysponowanie fizycznym prototypem ułatwia nam wyjaśnienie konsumentom i współpracownikom, na czym polega nowa forma opakowania. Myślę, że nowa butelka wygląda świetnie i odzwierciedla sposób, w jaki możemy wykorzystać innowacje i wzornictwo, aby pomóc kształtować produkty mogące przynieść nam lepsze jutro.” – powiedział Simon Boas Hoffmeyer.|

„Butelka powstała przy udziale kilku czołowych światowych specjalistów do spraw opakowań, którzy czerpią wielką satysfakcję z udziału w tym projekcie. Choć nadal musimy przezwyciężyć istniejące wyzwania techniczne, prace w ramach projektu są na dobrej drodze.” – powiedział Håkon Langen, dyrektor ds. innowacji w zakresie opakowań Grupy Carlsberg.

Ekologiczna butelka z włókna drzewnego będzie punktem zwrotnym
w zakresie zrównoważonych innowacji. Włókna wykorzystywane do jej produkcji będą pochodziły z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Choć butelka będzie ulegała rozpadowi do nieszkodliwych ekologicznie składników, w zamierzeniu zostanie włączona w odpowiedni system gospodarki odpadami, podobnie jak butelki i puszki stosowane obecnie.
Wsparcie dla trzyletniego projektu zapewnia Duński Fundusz Innowacji oraz Duński Uniwersytet Techniczny. Ekologiczna butelka z włókna drzewnego ma zostać testowo wprowadzona na rynek w 2018 roku.

 

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]