Menu

Browar Okocim zaprasza na Chmielaki!

W dniach 18-20 sierpnia br. w Krasnymstawie odbędzie się kolejna edycja Chmielaków Krasnostawskich – największego i najstarszego w Polsce festiwalu piwnego. To prawdziwe święto piwoszy i piwowarów, a także niepowtarzalna okazja dla konsumentów do poznania branży piwnej oraz kultury piwowarskiej.

Podczas tegorocznego festiwalu będzie można odwiedzić stoiska ponad
50 browarów z Polski i zagranicy. Wśród nich swoje piwa zaprezentuje marka Okocim, której stoisko będzie przy Rynku, naprzeciwko sceny głównej. Na odwiedzających czekać będą konkursy i degustacje wyśmienitych piw oraz możliwość osobistego spotkania z piwowarami z Browaru Okocim.

 - Na tegoroczne Chmielaki przywieziemy do spróbowania różne piwa marki Okocim m.in. orzeźwiające Jasne Okocimskie i Klasyczną Pszenicę, doskonałe na upalne dni radlery z limonką i owocami leśnymi lub grejpfrutem. Będzie też  nowość, której nazwy na razie nie zdradzamy – chcemy poznać opinie konsumentów na jej temat  – mówi Maciej Banaszkiewcz, Senior Brand Manager marki Okocim.  – Jednak to, co najważniejsze, to możliwość spotkania z naszymi piwowarami, bohaterami spotów telewizyjnych marki, którzy będą częstować uwarzonymi przez siebie trunkami.

 - Dziś dużo mówi się o pasji, a my tu w Okocimiu naprawdę piwowarstwem żyjemy i zawsze warzymy z myślą o naszych konsumentach, wielbicielach dobrego piwa – dodaje Paweł Zych, piwowar z Browaru Okocim. – Cieszymy się, że podczas Chmielaków będziemy mogli się z nimi spotkać, porozmawiać i oczywiście napić piwa.

W ramach festiwalu Chmielaki Krasnostawskie odbywa się jeden z najbardziej istotnych konkursów branży piwowarskiej w Polsce – Konsumencki Konkurs Piw. W jury tego konkursu zasiadają przede wszystkim konsumenci, dlatego otrzymywane wyróżnienia są niezwykle ważne dla browarów. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono blisko 300 piw w 24 kategoriach. Wśród nich piwa z browaru Okocim w Brzesku, które często zdobywały nagrody w swoich kategoriach, ostatnio okocimskie Radlery – Radler z limonką, Radler Grejpfrut z limonką oraz Okocim OK Beer.

Oprócz spotkań przy stoiskach browarów organizatorzy przygotowali liczne atrakcje, w tym m.in. wybory Miss Chmielaków, Chmielową Potańcówkę Ludową, Kabareton i koncerty zarówno lokalnych zespołów, jak i gwiazd polskiej sceny. Gościem imprezy będzie też Miejska Orkiestra Dęta Miasta Brzeska, w której występuje jeden z okocimskich piwowarów. Szczegóły Chmielaków Krasnostawskich znajdują się na stronie festiwalu: http://www.chmielaki.pl/ .

 - Serdecznie zapraszamy do Krasnegostawu – mówi Maciej Banaszkiewicz – Chmielaki to naprawdę niezwykłe wydarzenie - mnóstwo wyśmienitego piwa, atrakcji i niepowtarzalna atmosfera, którą tworzą piwowarzy i konsumenci. Warto tam być!

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]