Menu

Biegnij i wygraj Beczkę Barona Jana Goetza. Wyjątkowe wydarzenie w Brzesku

Już 24 czerwca w Brzesku odbędzie się Bieg Nocny o Beczkę Barona Jana Goetza, w tym przez teren Browaru Okocim. Zawodnicy będą mieli do pokonania 10-kilometrową trasę prowadzącą przez najbardziej malownicze części Brzeska. Biegacze powalczą o wyjątkową nagrodę – Beczkę Jana Goetza, założyciela Browaru Okocim.

Bieg Nocny o Beczkę Barona Jana Goetza odbywa się w ramach Biegowych Dni Brzeska z inicjatywy Brzeskiego Klubu Biegacza „Victoria”. Jednym ze sponsorów jest marka Okocim, zaś Dyrekcja Browaru udostępnia biegaczom swoje tereny.
10-kilometrowa trasa biegu poprowadzi uczestników również przez kilka ważnych punktów miasta, m.in.: Kościół na Słotwinie, osiedle Kołłątaja, Kościół Miłosierdzia, cmentarz żydowski, Ogródek Jordanowski, odnowiony Rynek i pomnik św. Floriana, brzeskie koziołki i fontannę oraz Park i Pałac Goetzów. Bieg zakończy się na Placu Kazimierza, gdzie będzie znajdować się meta.

Nocny Bieg o Beczkę Barona Jana Goetza
to wyjątkowa inicjatywa Brzeskiego Klubu Biegacza „Victoria”. – mówi Michał Napieracz, dyrektor Browaru Okocim. Dzięki tego typu imprezom możemy w niecodzienny sposób przybliżać mieszkańcom Brzeska i okolic bogatą, ponad 170–letnią historię Browaru Okocim. To również doskonała okazja do poznania najpiękniejszych zakątków miasta
i wspólnego świętowania Dni Brzeska.

Każdy zawodnik po ukończeniu biegu otrzyma pamiątkowy medal w kształcie beczki z podpisem Barona Jana Goetza. Zaś na zwycięzców w kategoriach „kobiety” i „mężczyźni” czekać będą dębowe, ręcznie robione beczki, przygotowane na wzór tych, w których w przeszłości leżakowało piwo.

Swój udział w biegu można zgłaszać na stronie:

 

Kontakt dla mediów

Więcej informacji

Dyrektor ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju (ESG)

Agata Koppa

Tel +48 601 564 575 Email [email protected]